İYİ Parti Milletvekili Adayları Açıklandı: 2023 İYİ Parti Adayları Kimler Oldu?

2023 seçimleri için nefesler tutuldu. Siyasi partiler, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için çalışmalarını hızlandırdı. Yaklaşan seçimlerle birlikte milletvekili aday listeleri açıklanmaya başladı. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır ve İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat büyük bir merakla beklenen aday listelerini YSK’ya teslim etti. Peki Meral Akşener’in genel başkanı olduğu İYİ Parti’de kimler aday oldu?

İşte İYİ Parti Milletvekili Adayları Tam Listesi!

Türkiye 14 Mayıs günü oylarını kullanmak için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. 2023 seçimlerine kısa bir zaman kala siyasi partiler çalışmalarını tamamlamaya başladı.

Partiler arka arlaya milletvekili listelerini YSK’ya teslim etti. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için çalışan partilerden olan İYİ Parti de milletvekili listelerini duyurdu.

İYİ Parti’nin açıkladığı aday listesinde, mevcut 36 milletvekilinden 22’si yer almadı. CHP ile liste işbirliği yapan İYİ Parti Hakkari, Batman, Adıyaman, Rize, Çorum, Erzincan, Van, Bartın ve Düzce dahil 9 ilde aday çıkarmadı.

İYİ Parti Ankara 1. 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adayları

  • ANKARA-1 1 KORAY AYDIN

  • ANKARA-1 2 AHMET EŞREF FAKIBABA

  • ANKARA-1 3 KEVSER OFLUOĞLU

  • ANKARA-1 4 YETKİN ÖZTÜRK

  • ANKARA-1 5 MİNE BAŞ

  • ANKARA-1 6 BURÇİN ÇİÇEK

  • ANKARA-1 7 METEHAN ERDEM

  • ANKARA-1 8 OSMAN TOPAL

  • ANKARA-1 9 ONUR HONDOROĞLU

  • ANKARA-1 10 ECE ÖZEN AKAN

  • ANKARA-1 11 AHMET ALTIPARMAK

  • ANKARA-1 12 AHMET ERENOĞLU

  • ANKARA-1 13 MUHAMMET ECEL

  • ANKARA-2 1 ADNAN BEKER

  • ANKARA-2 2 SEDAT AKSAKALLI

  • ANKARA-2 3 UĞURHAN FERUDUN BERAT TİRYAKİ

  • ANKARA-2 4 FATMA ÖZKAN

  • ANKARA-2 5 MUHARREM BEŞİR

  • ANKARA-2 6 RAMAZAN DEĞERLİ

  • ANKARA-2 7 ERDOĞAN YILDIRIM

  • ANKARA-2 8 FATMA GÜLÜMSER BİROL

  • ANKARA-2 9 NADİR ÇETİNKAYA

  • ANKARA-2 10 ÖZCAN DAĞGEÇ

  • ANKARA-2 11 ELMAS YAĞMUR

  • ANKARA-3 1 YÜKSEL ARSLAN

  • ANKARA-3 2 KÜRŞAD ZORLU

  • ANKARA-3 3 FATİH KOCA

  • ANKARA-3 4 SEVİN ÇAĞLAYAN

  • ANKARA-3 5 TAMER KAYAALP

  • ANKARA-3 6 SERDAR SARGIN

  • ANKARA-3 7 MEHMET ARSLAN

  • ANKARA-3 8 KADRİYE ÜNLER

  • ANKARA-3 9 BERNA ŞAHİN

  • ANKARA-3 10 SEVGİ YALAV

  • ANKARA-3 11 MUSTAFA TOLGA ÖZTÜRK

  • ANKARA-3 12 MEHTAP DEMİRHAN ÖZDEMİR

İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayları

  • ANTALYA 1 UĞUR POYRAZ

  • ANTALYA 2 AYKUT KAYA

  • ANTALYA 3 ALİ ADNAN KAYA

  • ANTALYA 4 AYŞEN KURT

  • ANTALYA 5 SERKAN TETİK

  • ANTALYA 6 İLHAMİ OKUDAN

  • ANTALYA 7 MEHMET BAŞARAN

  • ANTALYA 8 NESRİN ÜNAL

  • ANTALYA 9 MUSA ERTUĞAN

  • ANTALYA 10 MESUT YILMAZ

  • ANTALYA 11 DURMUŞ KAPLAN

  • ANTALYA 12 ARİF KOCABIYIK

  • ANTALYA 13 BAŞAK KARATAŞ

  • ANTALYA 14 DURMUŞ ALİ ARSLAN

  • ANTALYA 15 NEŞE TOKER

  • ANTALYA 16 LEVENT ÖZDEMİR

  • ANTALYA 17 HATİCE AVCI

İYİ Parti İstanbul 1. 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-1 1 NİMET ÖZDEMİR

  • İSTANBUL-1 2 BURAK AKBURAK

  • İSTANBUL-1 3 MUSTAFA CİHAN PAÇACI

  • İSTANBUL-1 4 BAVER MİROĞLU

  • İSTANBUL-1 5 DURSUN ÇOLAK

  • İSTANBUL-1 6 TAHA ORHUN ERTÜRKMEN

  • İSTANBUL-1 7 ALİ COŞKUN

  • İSTANBUL-1 8 EMİNE KÜÇÜKALİ

  • İSTANBUL-1 9 RAŞİT EMİR SÜER

  • İSTANBUL-1 10 MURAT KARAMAN

  • İSTANBUL-1 11 VEDAT BAYRAM

  • İSTANBUL-1 12 YÜCEL COŞKUN

  • İSTANBUL-1 13 OĞUZHAN HASAR

  • İSTANBUL-1 14 HATİCE DİLRUBA OĞULCUKLU

  • İSTANBUL-1 15 CEVAT SARAÇ

  • İSTANBUL-1 16 YÜCEL AYDIN

  • İSTANBUL-1 17 MERAL ALEMDAR

  • İSTANBUL-1 18 AHMET ÇELEBİ

  • İSTANBUL-1 19 AHMET SELÇUK CAN

  • İSTANBUL-1 20 İHSAN ÖNDER ALBAYRAK

  • İSTANBUL-1 21 AYSEL KIRALİ

  • İSTANBUL-1 22 HÜLYA ARICI

  • İSTANBUL-1 23 UĞUR HÜSEYİN HASANÇEBİ

  • İSTANBUL-1 24 BARIŞ TAVLAŞOĞLU

  • İSTANBUL-1 25 KADİR KÜRŞAT ARSLAN

  • İSTANBUL-1 26 BÜLENT ASLAN

  • İSTANBUL-1 27 RAMAZAN UĞURAL

  • İSTANBUL-1 28 MEHMET ERİŞEN

  • İSTANBUL-1 29 ARİF TEVETOĞLU

  • İSTANBUL-1 30 AYŞE KIRAÇ

  • İSTANBUL-1 31 ERDAL DEMİR

  • İSTANBUL-1 32 SEDAT GÜRKAN

  • İSTANBUL-1 33 SEVİM DEMİR

  • İSTANBUL-1 34 CELAL MAHMUT SOLAK

  • İSTANBUL-1 35 NAZLI YURDUSEVEN

  • İSTANBUL-2 1 MEHMET SATUK BUĞRA KAVUNCU

  • İSTANBUL-2 2 SALİM ENSARİOĞLU

  • İSTANBUL-2 3 BAHATTİN BAHADIR ERDEM

  • İSTANBUL-2 4 ECE GÜNER

  • İSTANBUL-2 5 HATİCE CEREN YILMAZ

  • İSTANBUL-2 6 HATİCE KAYALI

  • İSTANBUL-2 7 MÜJDAT ÖZTÜRK

  • İSTANBUL-2 8 MUSTAFA YAZICI

  • İSTANBUL-2 9 ABDULLAH ŞALCI

  • İSTANBUL-2 10 ALİ ÇELİK

  • İSTANBUL-2 11 FİSUN MEHLİKA TOCA

  • İSTANBUL-2 12 İSMET KOÇAK

  • İSTANBUL-2 13 ALİ AKGÜN

  • İSTANBUL-2 14 ERİŞ CESUR

  • İSTANBUL-2 15 BARBAROS HAYRETTİN MAHİROĞULLARI

  • İSTANBUL-2 16 ERHAN ÖZKAN

  • İSTANBUL-2 17 BİLAL UZUN

  • İSTANBUL-2 18 GÖKHAN KARGI

  • İSTANBUL-2 19 HASAN HOŞBEN

  • İSTANBUL-2 20 RAİF GÜLER

  • İSTANBUL-2 21 ASLIHAN ELİBOL

  • İSTANBUL-2 22 YILMAZ DAĞDELEN

  • İSTANBUL-2 23 MUSTAFA ALKAN KÜÇÜKLER

  • İSTANBUL-2 24 NAZLI ASPAY ŞENER

  • İSTANBUL-2 25 AFFAN MAHMUT KEÇECİ

  • İSTANBUL-2 26 ARZU BAŞKAN

  • İSTANBUL-2 27 ÖMER LÜTFİ ÖZENÇ

  • İSTANBUL-3 1 ERSİN BEYAZ

  • İSTANBUL-3 2 SEYİTHAN İZSİZ

  • İSTANBUL-3 3 AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU

  • İSTANBUL-3 4 ŞÜKRÜ KULEYİN

  • İSTANBUL-3 5 CELAL KARAPINAR

  • İSTANBUL-3 6 HAMZA YURTSEVER

  • İSTANBUL-3 7 ALİ KIDIK

  • İSTANBUL-3 8 MEHTAP NAZAN GÖKTAŞ

  • İSTANBUL-3 9 METİN BOZKURT

  • İSTANBUL-3 10 FEVZİ FATİH OĞUZ

  • İSTANBUL-3 11 ETHEM BAYKAL

  • İSTANBUL-3 12 ÜLKÜ AYAYDIN

  • İSTANBUL-3 13 DOĞAN AVCI

  • İSTANBUL-3 14 ADNAN SİNAN ÇAKIROĞLU

  • İSTANBUL-3 15 AYHAN BÖLÜKBAŞI

  • İSTANBUL-3 16 METE KOCA

  • İSTANBUL-3 17 SURURİ KARABAL

  • İSTANBUL-3 18 NAZMİYE İZGİN

  • İSTANBUL-3 19 SEVİNÇ GÜMÜŞ

  • İSTANBUL-3 20 MEHMET ALİ UYKUR

  • İSTANBUL-3 21 ZEKİ BULGAN

  • İSTANBUL-3 22 ARZU ÖNŞEN

  • İSTANBUL-3 23 ŞULE AĞAÇAYAK ERSOY

  • İSTANBUL-3 24 HÜRANA GÜNGÖR

  • İSTANBUL-3 25 MELİHA APAYDIN

  • İSTANBUL-3 26 ARZU ŞİMŞEK

  • İSTANBUL-3 27 BUSE ALBAYRAK

  • İSTANBUL-3 28 MERYEM TANRIVERDİ GÖKTAŞ

  • İSTANBUL-3 29 ATAKAN ÖZKAN

  • İSTANBUL-3 30 HASAN KAYA

  • İSTANBUL-3 31 ŞEREF TAMTÜRK

  • İSTANBUL-3 32 ASİYE KÜÇÜKYILMAZ

  • İSTANBUL-3 33 BURAK USTALI

  • İSTANBUL-3 34 KÜRŞAT ÖZER

  • İSTANBUL-3 35 SELMA SARICIOĞLU ÇALIŞKAN

  • İSTANBUL-3 36 FİLİZ ÇELİK

İYİ Parti İzmir 1. ve 2. Bölge Milletvekili Adayları

  • İZMİR-1 1 DURSUN MÜSAVAT DERVİŞOĞLU

  • İZMİR-1 2 ÜMİT ÖZLALE

  • İZMİR-1 3 ÖZTÜRK KESKİN

  • İZMİR-1 4 ÜLKÜ DOĞAN

  • İZMİR-1 5 ALİ TOPÇU

  • İZMİR-1 6 FİGEN YILDIRIM

  • İZMİR-1 7 LÜTFİ İLTERİŞ ÖNEY

  • İZMİR-1 8 İSMAİL AYBARS AKSOY

  • İZMİR-1 9 ASLAN SEZGİN

  • İZMİR-1 10 GİZEM ALBAŞ

  • İZMİR-1 11 KAAN ALTINDAĞ

  • İZMİR-1 12 MURAT ÇAKAR

  • İZMİR-1 13 HASAN YILDIZ

  • İZMİR-1 14 GÜLŞAH SAKAR

  • İZMİR-2 1 HÜSMEN KIRKPINAR

  • İZMİR-2 2 YİĞİT KARAKIŞ

  • İZMİR-2 3 ARZU YILDIRIM

  • İZMİR-2 4 TAMER CÜCÜ

  • İZMİR-2 5 DİNÇER IŞIKTAŞ

  • İZMİR-2 6 MÜJDE HARPUT APAK

  • İZMİR-2 7 MÜMİN YALÇINKAYA

  • İZMİR-2 8 YELİZ ÇULHA

  • İZMİR-2 9 BÜLENT UYGUR

  • İZMİR-2 10 MİRAN BACGEROĞLU

  • İZMİR-2 11 MUSTAFA NURİ DENİZ

  • İZMİR-2 12 NAZLI BUKET KARASU

  • İZMİR-2 13 MEHMET HALİS KÖSE

  • İZMİR-2 14 MEHMET EMİN CANTÜRK

27. Dönem milletvekili olup aday adaylığı için başvuran 33 isimden 22 tanesine milletvekili aday listelerinde yer verilmedi.

Milletvekili aday listesinde yer verilmeyenler şu isimler şu şekilde:

‘Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Ayhan Erel, İbrahim Halil Oral, Durmuş Yılmaz, Feridun Bahşi, Aydın Adnan Sezgin, İsmail Koncuk, Ahmet Kamil Erozan, Orhan Çakırlar, Naci Cinisli, Arslan Kabukçuoğlu, İmam Hüseyin Filiz, Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Ümit Beyaz, Abdul Ahat Andican, Zeki Hakan Sıdalı, Behiç Çelik, Bedri Yaşar, Enez Kaplan, Hüseyin Örs, Ayhan Altıntaş’

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş, Adana 1. sıradan milletvekili adayı olarak açıklandı.

İYİ Parti’de futbolcu Gökhan Zan Hatay 2’inci sıradan milletvekili adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir